Wybór dobrej oprawy muzycznej to jeden z bardzo ważnych zadań do zrealizowania przed wyjątkowym dniem, jakim jest ślub i wesele. Wiele osób uważa, że na weselu nie może zabraknąć dobrego alkoholu, jedzenia oraz dobrej zabawy i tańców. Wesela niestety nie da się powtórzyć, dlatego też Narzeczeni powinni wybrać odpowiedni zespół weselny i być tej decyzji pewni. Poszukując zespół weselny warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które zaprezentujemy poniżej.

Jak znaleźć zespół muzyczny na wesele?

Muzyka i tańce to nieodłączna część każdego wesela. Dobrze dobrany repertuar weselny z pewnością nie pozwoli zaproszonym gościom się nudzić, wręcz przeciwnie porwie wszystkich do wspólnej zabawy. Dobrze wykonywana muzyka wprowadza w świetny nastrój, a właśnie o taką atmosferę chodzi na weselu. Wybór właściwego zespołu weselnego nie jest wcale łatwą sprawą. Na rynku dostępnych jest mnóstwo ofert, nie wszystkie jednak są warte uwagi i polecenia.
Poszukiwanie zespołu weselnego radzimy zacząć od zrobienia wywiadu wśród rodziny oraz znajomych. Może okazać się, że ktoś zna kilka godnych polecenia zespołów muzycznych na wesele. Jeśli to nie przyniosło skutków, w następnej kolejności warto poszukać zespołu na portalach ślubnych. Z łatwością można na nich znaleźć oprawę muzyczną z określonego regionu czy miasta, jak i posortować wyszukanie na podstawie oceny użytkowników strony. Radzimy jednak, żeby nie polegać tylko i wyłącznie na opiniach z jednego portalu i zawartej na niej ocenie danego zespołu. W obecnych czasach w sieci nic się nie ukryje, dlatego też warto poszukać opinii na kilku niezależnych stronach (również stronie www danej kapeli czy facebookowym fanpejdżu). Po wybraniu kilku najbardziej interesujących zespołów weselnych, które posiadają pozytywne opinie oraz ich muzyka i repertuar są dla Was ciekawe, proponujemy spotkanie z nimi i dopytanie o nurtujące was pytania, gdyż to jedyny 100 procentowy sposób na znalezienie najlepszego zespołu weselnego.
Gdy już zdecydujecie się ma określony, najlepszy dla Was zespół weselny, nie zapomnijcie spisać z nim umowy. Umowa zabezpieczy zarówno Was, jak i kapele przed nieprzyjemnymi sytuacjami i niedomówieniami. Zawrzyjcie w niej termin wykonania usługi, pełną kwotę za usługę oraz wysokość ewentualnej zaliczki, jak i warunki odstąpienia od umowy (ewentualnie wysokość kary umownej). Istotną kwestię stanowi również zawarcie czasu wykonywania oprawy muzycznej (godzina rozpoczęcia i zakończenia imprezy) oraz zakres obowiązków zespołu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zespołu weselnego?

Wybierając zespół weselny powinno się kierować swoim oraz gośćmi gustem muzycznym oraz pamiętać, iż powinien on zapewnić wszystkim niepowtarzalną zabawę. Zespół weselny to grupa osób, która powinna więc spełniać masę Waszych oczekiwań. Na doskonałą oprawę muzyczną składa się parę detalów, należą do nich doświadczenie zespołu, wysokie umiejętności zespołu (kulturalne oraz muzyczne), świetny kontakt z zaproszonymi gośćmi (umiejętności interpersonalne), idealna jakość nagłośnienia i dźwięku, jak i dobra oprawa (oprawa wizualna oraz oświetlenie) oraz co najważniejsze konferansjerka czyli umiejętność prowadzenia imprezy. Warto również zwrócić uwagę na detale pomocnicze, mianowicie czy zespół jest wszechstronny tj. czy dostosowuje się do potrzeb słuchaczy. Profesjonalna kapela nie skupia się jedynie na zapewnieniu oprawy muzycznej, lecz perfekcyjnie dopasowuje repertuar do potrzeb gości, jest kulturalna, trzeźwa! oraz nienagannie ubrana, jest punktualna i niezawodna, pomocna w każdym momencie wesela.
Bardzo często zdarza się, iż w danym zespole tylko jedna osoba odpowiedzialna jest za konferansjerkę. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, podpowiadamy, że lepiej jest, jeżeli takich osób jest minimum dwie, gdyż daje to możliwość prowadzenia tzw. dialogu scenicznego. Wspomniany dialog sceniczny pozwala na wprowadzenie satyry, żartów a nawet minimalnych elementów kabaretu, tym samym nawiązując lepszą interakcję z gośćmi weselnymi. Ta sama reguła dotyczy również wokalistów. Im więcej osób śpiewa w danym zespole, tym lepiej. Ubogaca to repertuar zespołu, daje możliwość śpiewu na dwa głosy oraz wzmacnia wrażenia słuchowe i estetyczne podczas zabawy.

Kwestie formalne w wyborze zespołu weselnego

Jeżeli zdecydowaliście się już na kilka zespołów weselnych, przesłuchaliście ich nagrania i zapoznaliście z ich portfolio oraz umówiliście się z nimi na spotkanie, to gratulujemy! Przebrnęliście przez kolejny etap przygotowań. Nie zapomnijcie jednak o ustaleniu kwestii formalnych związanych z usługą, jaką wykonuje zespół na Waszym weselu. Poniżej przedstawiamy często zadawane i ważne kwestie do poruszenia z zespołem weselnym.
1. Ustalcie ile czasu (jak długo) będą trwały bloki muzyczne, jak i przerwy pomiędzy wspomnianymi blokami.
2. Zapytajcie zespół o scenariusz wesela, zapoznajcie się z z nim oraz zapytajcie, czy możecie ingerować, nanosząc w nim swoje zmiany.
3. Ustalcie kwestię ubioru oraz spożywania alkoholu przez członków zespołu.
4. Ustalcie kwestię towarzyszenia zespołu podczas wyjścia z domu Młodej Pary.
5. Ustalcie repertuar muzyczny na ten wyjątkowy dzień.
6. Ustalcie kwestię „zamawiania” piosenek przez gości weselnych.
7. Ustalcie kwestię przedłużenia usługi (przekroczenie ustalonego czasu grania).

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *