Co jest dla Ciebie najważniejsze przed organizacją wesela? Styl, w którym je zorganizujesz. Jeśli masz wątpliwości i zastanawiasz się, jak powinien wyglądać Twój ślub, odpowiedz sobie na jedno pytanie: w jakiej scenerii i aranżacji będziesz się czuć najlepiej? Te wyjątkowe chwile będziesz pamiętać przez całe życie. Dlatego jeśli szukasz inspiracji, podsuwamy kilka modnych i sprawdzonych stylizacji weselnych.

1. Wesele w stylu nowoczesnym

Tradycja tradycją, ale każdy lubi powiew nowoczesności. Tam gdzie muszą być zachowane przyjęte elementy ceremonii, nie możesz sobie pozwolić na specjalne ekstrawagancje. Natomiast wszystko inne może być dostosowane do Twoich najśmielszych marzeń. Jedną z najważniejszych cech nowoczesnego ślubu jest oddanie większego pola do popisu dla wedding plannerów poszukujących bardziej designerskich wzorów, przedmiotów.

Aranżacje są ukierunkowane bardziej na plastyczną stronę stylizacji z widocznymi nawiązaniami do kultury wielkomiejskiej i sztuki współczesnej. Trudno się zatem dziwić, że jako lokalizacja nowoczesnego przyjęcia weselnego coraz częściej są wybierane powierzchnie poindustrialne w miastach tzw. lofty. Nierzadko nowożeńcy chcieliby się widzieć w poprzemysłowych wnętrzach urządzonych z surowością i dotykiem technologii.

2. Wesele w stylu klasyczny

Nie każdy jednak lubi eksperymenty ze stylem. Szczególnie jeśli większość gości to osoby w sile wieku, uroczystość powinna być wówczas klasyczna, by nikt nie czuł się nieswojo. Jasne tonacje przepełnione bielą i bogactwo motywów kwiatowych, to sceneria, w której zaproszeni seniorzy poczują się wspaniale i młoda para będzie wyglądała przepięknie.

Klasyczne aranżacje weselne nigdy nie wychodzą z mody, bo są bardziej konserwatywne w dekoracji i “bezpieczne” dla każdej grupy wiekowej. Kolorystyka może zawierać pastelowe, ciepłe akcenty, ale całość powinna być skąpana w miękkiej, zwiewnej i jasnej tonacji. Obowiązkowe są też klasyczne elementy dekoracji, takie jak małe świecie i kwiaty fantazyjne ozdabiające stoły. Zwykle klasyczne wesela, których cechą jest elegancja, odbywają się w salach weselnych o tradycyjnym wystroju w uniwersalnych naturalnych kolorach.

3. Wesele w stylu alternatywnym

Chcesz, aby Twoje wesele było zupełnie inne od wszystkich, które znasz? Jest rozwiązanie, które może nieco ryzykowne, ale gwarantuje, że o Twojej uroczystości będzie się długo mówiło. Zachowujesz typowy dla uroczystości weselnych porządek ceremonii, ale już stylizacja to tylko kwestia Twojej odwagi i kreatywności.

Jeśli panna młoda ma białą suknię to może trzymać w dłoni dowolnie ułożony przez siebie bukiet kwiatów, który będzie odzwierciedlał jej niepokorną i zbuntowaną naturę. Pomysłowość i oryginalność wskazana. Suknia może też być szalonym połączeniem różnych kolorów, a nawet samodzielnie zmodyfikowaną sukienką wieczorową. Wszystkie chwyty są dozwolone. Organizując wesele w stylu offowym, wedding planner może wykazać się kreatywnością dodając do klimatu przyjęcia akcenty nawiązujące do popkultury i estetyki alternatywnej.

4. Wesele w stylu vintage

Furorę robią wesela w stylu vintage, najczęściej nawiązują stylizacją do lat 20. i 40. XX wieku. O ile dzisiaj znalezienie samochodu z epoki – oldtimera, który zawiezie młodą parę do sali weselnej, to sama dekoracja będzie wymagała nieco więcej zabiegów aranżacyjnych niż zwykle, ale starych rekwizytów jest sporo na strychach i w garażach.

Jeśli planujesz uroczystość na otwartym powietrzu, gdzieniegdzie mogą stanąć akcenty odwołujące się do stylu retro: stary rower, wysłużona walizka, lustro, kuferek babci, czy stare ramki ze zdjęciami rodzinnymi. Będą nie tylko tworzyć klimat, ale mogą również sprowokować do ciekawych dyskusji gości weselnych. Odważne pary mogą wynająć nawet orkiestrę jazzu tradycyjnego i fotografa, który zrobi ślubną fotografię z użyciem lampy błyskowej na magnezję.

5. Wesele w stylu glamour

Wesele glamour to w zasadzie wesele klasyczne, tyle że znacznie przewyższa to pierwsze rozmachem. W stylu glamour przepych i luksus powinny zapierać dech w piersiach gości. Zachowane są klasyczne punkty weselnego programu, ale wrażenie wyjątkowości i blasku musi dominować nad całością. Nie ma mowy o rustykalnym minimalizmie, czy alternatywnych poszukiwaniach oryginalnego designu.

Sala bankietowa powinna być mienić się wszystkimi odcieniami różu, a pod sufitem mogą wisieć potężne żyrandole. Błyskotki, metale szlachetne, róże, kandelabry i wazony z obfitymi bukietami kwiatów mają dawać poczucie iście arystokratycznego charakteru. Wesele w stylu glamour, to raczej klasyczny poczęstunek na siedząco. Koktajlowe przyjęcia zostawiamy dla par poszukujących bardziej minimalistycznych rozwiązań.

Pani młoda w stylu glamour ma klasyczna białą suknię, która może być ozdobiona koronkami lub misternymi aplikacjami. Odważne i soczyste podkreślenie ust sprawi, że przy każdym uśmiechu pani młodej męska część gości będzie ukradkiem szalała z zazdrości. Z kolei pan młody w stylu glamour musi wyglądać jak na gali oscarowej, smoking i muszka. Ekskluzywne dodatki z górnej półki wskazane!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *