Dlaczego warto wynająć konsultanta ślubnego

Kiedy nadchodzi moment przygotowań do ślubu, zastanawiasz się od czego zacząć. Nie masz pojęcia, ile czasu zabierze zaplanowanie uroczystości, i czy nie będzie potrzebny urlop w pracy, żeby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Czas ucieka, a możliwości są tysiące.

Kiedy nadchodzi moment przygotowań do ślubu, zastanawiasz się od czego zacząć. Nie masz pojęcia, ile czasu zabierze zaplanowanie uroczystości, i czy nie będzie potrzebny urlop w pracy, żeby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Czas ucieka, a możliwości są tysiące. Jak wybrać właściwe miejsce, czas i okoliczności? Kto się tym wszystkim zajmie, kiedy Ty będziesz przeżywać najpiękniejsze chwile swojego życia? Nie chcesz też wydawać więcej niż zaplanowany budżet? Najrozsądniejsze w tej sytuacji jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego konsultanta weselnego. Argumenty? Proszę bardzo:

1. Konsultant zmieści się w budżecie

Pary planujące wesele nie zawsze wiedzą, jak kształtować budżet przeznaczony na uroczystość. Które z elementów są najważniejsze z punktu widzenia gości? Na co wydać więcej, aby być zadowolonym z jakości? Na czym można zaoszczędzić i nie popaść w tarapaty finansowe już na początku wspólnej drogi życiowej? Tylko doświadczona agencja, mająca rozeznanie w rynku jest w stanie znaleźć odpowiednie lokalizacje i zaplanować obsługę Twojego wesela w ustalonych ryzach finansowych. Współpracując z firmami z branży weselnej, agencja wynegocjuje najlepsze ceny, których nie udałoby Ci się uzyskać samodzielnie badając rynek.

2. Weźmie na siebie prawie cały stres

Nie musisz obawiać się, że coś pójdzie nie tak. Młoda para ma przede wszystkim skupić się na sobie, a nie na detalach ślubu i wesela. Nikt nie chce odbierać setek telefonów od restauratora, zespołu muzycznego, ekipy filmującej, czy firm przygotowujących atrakcje dla gości. Twoja głowa musi być wolna od stresu, bo Twoim zadaniem będzie poświęcić całą uwagę drugiej połowie i bliskim, których zaprosisz.

Stres nie dotyczy tylko pary młodej. Jeśli decydujesz się organizować wesele na własną rękę, wszystkie wynajęte firmy będą się kontaktować właśnie z Tobą zajmując cenny czas. Uwierz, że fotograf, manager sali bankietowej i DJ wolą rozmawiać z profesjonalną agencją niż rozgorączkowaną parą młodych, którzy przeżywają ten wyjątkowy moment i czasami trudno o jednoznaczne decyzje.

3. Zrealizuje najśmielszą wizję

Czy wyobrażasz sobie, że będziesz tego dnia pilnować najdrobniejszych szczegółów uroczystości? Oczywiście, że nie! Wiele rzeczy może nie pójść zgodnie z planem, goście mogą się spóźnić, sprzęt może się zepsuć, kuchnia może mieć kłopot z wydawaniem posiłków. Agencja weselna dopilnuje, żeby mieć zawsze plan awaryjny. Twoi goście nawet nie zauważą nieprzewidzianych zdarzeń, a z wpadek będziesz się kiedyś śmiał. Co więcej, profesjonalna agencja zadba o to, by został zrealizowany każdy szczegół starannie ułożonej ceremonii.

Dzisiejsze wymagania par młodych są bardzo wysokie. Apetyty są zaostrzone przez uroczystości weselne z całego świata opisywane w Internecie, które działają na naszą wyobraźnię. Wesele greckie, włoskie, w stylu francuskim, czy amerykańskim. Wszystkie te pomysły są do zrealizowania, ale nieprzygotowanej osobie trudno będzie szybko znaleźć odpowiednich wykonawców. Agencje weselne mają doświadczenie i są w stanie spełnić najbardziej fantazyjne pomysły.

4. Podsunie modne pomysły

Wesele to uroczystość, którą będziesz wspominać całe życie. Warto zadbać, by była ona nietuzinkowa i zgrabnie połączyła tradycję z nowymi trendami. A jest ich całe mnóstwo. Nie jesteś w stanie poznać wszystkich nowych inspiracji w organizacji wesel, bo tak szybko pojawiają się nowe. Można oczywiście wybrać się na targi ślubne, ale nikt nie doradzi tak trafnie, jak konsultant ślubny.

Na przykład w każdym sezonie są modne nowe kolory w dekoracji sali. Tylko profesjonalna agencja organizująca wesela będzie w stanie dobrać elementy wystroju w wymarzonych przez Ciebie odcieniach. Nie musisz ciągle iść na kompromis, nie w tym jedynym dniu. To Wasze święto i wszystko powinno odbyć się zgodnie z Waszymi oczekiwaniami.

5. Pomoże w stylizacji pary młodej

Suknie ślubne też się zmieniają. Czy wiesz, że najnowszym krzykiem mody są suknie z trójwymiarowymi motywami kwiatowymi. Kto jeśli nie konsultant weselny pomoże znaleźć właściwe bukiety i zadba o detale stylizacji?

Sale weselne to nie tylko kolorystyka, ale wszystkie detale, które będę przykuwały uwagę gości. Agencja weselna potrafi podpowiedzieć, jakie wzory dominują w tym sezonie. Aranżacja wizualna sali obejmuje także wybór ozdób, zastawy i dekoracji. Po co zaprzątać sobie głowę tymi wszystkimi drobiazgami, jeśli ktoś może to zrobić za nas? Dzięki pomocy konsultanta Twoje idealne wesele stanie się rzeczywistością.

Nie bez powodu profesja konsultanta weselnego urosła w siłę w ostatnich latach. Młodzi ludzie skupieni na pracy nie chcą i nie mogą poświęcać tygodni na przygotowania. Najchętniej oddadzą tę odpowiedzialność w ręce fachowców, którzy doskonale poruszają się w branży ślubnej. Potrafią o wiele skuteczniej negocjować warunki zorganizowania uroczystości z restauracjami, kamerzystami i fryzjerkami, muzykami, itd. Nie stresuj się na zapas, nie myśl o budżecie, nie zaglądaj nerwowo do terminarza, odłóż telefon. Po prostu weź ślub z osobą, którą kochasz.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *