Jak wybrać świadków na ślub

Decyzja o wyborze świadków, często spędza sen z powiek przyszłym nowożeńcom. Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę odgrywają oni tego dnia. Oprócz złożenia podpisów na dokumentach urzędowych, muszą być również największym wsparciem. Jak zatem podjąć decyzję o wyborze świadków?

Zgodnie z naszą tradycją świadkami zostaje najczęściej rodzeństwo lub przyjaciele. Nic dziwnego, przecież to oni najlepiej znają przyszłych nowożeńców. W świetle prawa muszą być to osoby pełnoletnie. Ponadto, powinniśmy wybrać tych, których darzymy pełnym zaufaniem, ponieważ to od nich w głównej mierze zależy powodzenie całej ceremonii. Oprócz jednorazowej obecności na ślubie, będą oni figurować w naszych dokumentach przez całe życie. Warto więc podejść do sprawy profesjonalnie, ale nie można traktować tego jako zło konieczne. Sprawa jest ‚prosta’, jeśli posiadamy wśród swoich najbliższych taką osobę, do której nie mamy żadnych zastrzeżeń. Gorzej w sytuacji, kiedy spośród wszystkich przyjaciół lub rodziny nie ma nikogo, kto mógłby się w tej roli sprawdzić z różnych przyczyn, czasem niezależnych od samych zainteresowanych.

Jak wybrać świadków na ślub?

Jeśli mamy wątpliwości, kogo wybrać na naszego świadka, warto postawić na osobę odważną, komunikatywną, z głową pełną pomysłów, dla której granie drugoplanowej roli nie będzie stresującym wyzwaniem. Świadkowie muszą być dla Pary Młodej wsparciem i otuchą, a nie potęgować już wszechobecny stres. Podejmując decyzję o wyborze świadka, musimy wiedzieć, że świadkowanie to nie tylko przyjemność, ale również obowiązek. Dodatkowo należy pamiętać, aby decyzję o wyborze podjąć odpowiednio wcześnie, a sama prośba o pełnienie takiej funkcji była dokonana zgodnie z zasadami przyzwoitości. Odpadają wszelkie telefony czy SMSy. Tylko bezpośrednia rozmowa jest odpowiednią formą w takiej sytuacji. W przeciwnym razie wykażemy się nietaktem i nasza prośba może spotkać się z decyzją odmowną.
Dokonując odpowiedniego wyboru, powinniśmy odstawić w kąt złote rady naszych najbliższych. To, co na ten temat sądzi rodzina lub względy typu ‚czy ktoś się obrazi’ są w tej sytuacji sprawą drugorzędną. To jest Wasz najważniejszy dzień i to Wy macie tego dnia czuć się komfortowo.
Nie załamujcie rąk, jeśli świadek, którego wybraliście niestety Wam odmówi. Przecież nie każdy lubi być w centrum uwagi lub może mieć obawy z poradzeniem sobie z obowiązkami. Z pewnością znajdzie się ktoś, kto chętnie przyjdzie Wam z pomocą. Świadkami mogą być także osoby tej samej płci, więc jeśli w Waszym gronie jest przewaga mężczyzn to na świadków możecie wziąć sobie dwóch panów.
Zdarzają się również odwrotne sytuacje, gdzie spośród naszych przyjaciół ciężko wybrać tą jedną osobę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby świadków było więcej. Taka sytuacja pozwoli Młodej Parze mieć przy sobie wszystkie najważniejsze osoby.
Niesamowicie ważną kwestią, która niestety często wpływa na późniejsze relacje Pary Młodej ze świadkami są finanse. Pamiętajmy, aby nie obarczać naszych starszych, wydatkami związanymi z naszymi ślubnymi marzeniami. Świadek ma być dla Nas oparciem fizycznym i duchowym, pod żadnym pozorem finansowym. W przeciwnym razie może skończyć się to kapitulacją.

Rola świadków na weselu

Rola świadków na każdym weselu jest niesamowicie istotna. Należy pamiętać jednak, że każdy jest indywidualnością i nie możemy narzucać im swojego zdania w każdej kwestii, np. w kwestii ubioru. Lepiej wcześniej ustalić wszystkie szczegóły, aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień w trakcie. Dbając o komfort świadków, wykażecie się profesjonalnym podejściem, dzięki czemu z pewnością odwdzięczą Wam się stuprocentowym wsparciem podczas wesela.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *