Obowiązki świadka na ślubie i weselu

Świadkowie, to po Nowożeńcach i ich rodzicach, najważniejsze osoby podczas ślubu i wesela. Osoby pełniące tą funkcję, powinny być niezwykle pomocne, ale również dobrze przygotowane na każdą ewentualność, gdyż to właśnie one są tzw. „prawą ręką” Pary Młodej. Pełnienie funkcji świadka jest ważnym wyróżnieniem, jednak również potężnym wyzwaniem. Jakie są obowiązki świadka? O czym muszą oni pamiętać?
Czytaj dalej

Weselny koszyczek ratunkowy tzw. Emergency Basket lub Wedding First Aid Kit w ostatnich czasach zyskuje dużą popularność na polskich weselach. Jest to jeden z tych świetnych pomysłów, który jest już nieodłącznym elementem wesel za granicą. W skrócie jest to zestaw różnych przedmiotów, które mogą posłużyć w sytuacji awaryjnej Młodej Parze, jak i wszystkim innym gościom w dniu wesela. Weselny koszyczek ratunkowy zawiera przeróżne, niezbędne przedmioty, które wiele osób zabiera ze sobą na przyjęcie weselne. Oczko w rajstopach? W koszyczku znajdzie się kilka par zapasowych rajstop w różnych kolorach. Otarcia na stopach? Zajrzyj do weselnego koszyczka ratunkowego, a znajdziesz w nim kilka rodzajów plastrów. A może ból głowy albo niepewność czy można kierować samochodem? Nic strasznego! – w koszyczku będą tabletki przeciwbólowe oraz testy alkoholowe.
Czytaj dalej

Wybór dobrej oprawy muzycznej to jeden z bardzo ważnych zadań do zrealizowania przed wyjątkowym dniem, jakim jest ślub i wesele. Wiele osób uważa, że na weselu nie może zabraknąć dobrego alkoholu, jedzenia oraz dobrej zabawy i tańców. Wesela niestety nie da się powtórzyć, dlatego też Narzeczeni powinni wybrać odpowiedni zespół weselny i być tej decyzji pewni. Poszukując zespół weselny warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które zaprezentujemy poniżej.
Czytaj dalej

Obrączki ślubne

Obrączki ślubne zazwyczaj kupowane są na całe życie. Bez wątpienia, są one w naszej kulturze symbolem miłości, wierności oraz jedności kochających się ludzi. Dlatego też, wybór obrączek ślubnych nie jest łatwym zadaniem. Ważny jest nie tylko wybór właściwego rozmiaru, ale również wzór, próba, kolor, jak i materiał, z którego są wykonane. Kolejny istotny aspekt stanowi wygląd obrączek ślubnych – należy się zastanowić czy mają być one klasyczne, nowoczesne a może romantyczne bądź designerskie.

Czytaj dalej

Jak wybrać salę weselną?

Wybór sali weselnej jest bardzo często pierwszą z decyzji podejmowaną podczas przygotowań i planowania ślubu oraz wesela. Wybór sali na wesele nie jest łatwym zadaniem i wielu Parom spędza sen z powiek. Tym bardziej, iż jest to także jeden z największych wydatków, jakie czekają Narzeczonych. Warto więc tej decyzji poświęcić odpowiednio dużo czasu, gdyż dobrze wybrana sala weselna zagwarantuje Parze Młodej oraz ich gościom rewelacyjną atmosferę i świetną zabawę do białego rana.

Czytaj dalej

Jak wybrać świadków na ślub

Decyzja o wyborze świadków, często spędza sen z powiek przyszłym nowożeńcom. Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę odgrywają oni tego dnia. Oprócz złożenia podpisów na dokumentach urzędowych, muszą być również największym wsparciem. Jak zatem podjąć decyzję o wyborze świadków? Czytaj dalej

Lista gości weselnych

Organizowanie przyjęcia weselnego jest nierozerwalnie związane ze sporządzeniem listy gości weselnych. To właśnie przy jej tworzeniu bardzo często dochodzi do kłótni pomiędzy młodymi, jak i również na linii przyszli nowożeńcy – rodzice. W poniższym artykule przedstawimy Państwu kilka cennych uwag, w jaki sposób stworzyć listę gości weselnych, by maksymalnie zminimalizować ryzyko ewentualnych nieporozumień tudzież jakichkolwiek wątpliwości – do sytuacji należy podejść spokojnie i poszukać wspólnie rozwiązania, które zadowoli większość zainteresowanych, a najlepiej wszystkie strony.

Czytaj dalej

Co jest dla Ciebie najważniejsze przed organizacją wesela? Styl, w którym je zorganizujesz. Jeśli masz wątpliwości i zastanawiasz się, jak powinien wyglądać Twój ślub, odpowiedz sobie na jedno pytanie: w jakiej scenerii i aranżacji będziesz się czuć najlepiej? Te wyjątkowe chwile będziesz pamiętać przez całe życie. Dlatego jeśli szukasz inspiracji, podsuwamy kilka modnych i sprawdzonych stylizacji weselnych.

Czytaj dalej

Kiedy i od czego zacząć przygotowania do ślubu i wesela?

To pytanie zadaje sobie para młoda zaraz po zaręczynach. Wiadomo, że organizacja ślubu i wesela wymaga dużego zaangażowania i nakładów finansowych. Przyszli małżonkowie mają wiele obowiązków zawodowych i dodatkowo muszą wygospodarować czas na organizację tej wspaniałej imprezy. Czytaj dalej

5 trendów ślubnych na 2019 rok

Branża ślubna nie lubi zastoju. Każdego roku pojawiają się nowe trendy w organizacji ślubów i imprez weselnych. To nie tylko nowe stylizacje, bajeczne lokalizacje i ciekawe atrakcje dla gości. Wyobraźnia nowożeńców i wedding plannerów nie ma granic. Wszystko po to, by ten wyjątkowy dzień zapadł ci w pamięć na całe życie. Przedstawiamy kilka trendów, które będą dominowały w najbliższych miesiącach. Czytaj dalej